BATIZADO E TROCA DE CORDAS DAS CRIANÇAS 2022

BATIZADO E TROCA DE CORDAS DAS CRIANÇAS 2022

czyli capoeirowy chrzest i egzaminy na stopnie

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że w terminie 10-12.06.2022, odbędą się warsztaty oraz egzaminy na kolejne stopnie. Po dwóch latach przerwy, szykujemy dla Państwa event z prawdziwego zdarzenia. Ogrom dzieci, instruktorów, treningów i pozytywnej energii przeleje się przez ten weekend. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału i tym samym oficjalnego dołączenia do naszej capoeirowej rodziny. Rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadki oczywiście też mile widziani – każde wsparcie w tym ważnym czasie się przyda. Jeśli Wasze dziecko nie będzie zdawać w tym roku, ale chciałoby wziąć udział to oczywiście też jest taka możliwość. Poniżej podajemy kilka informacji jak cała akcja będzie wyglądać:

RAMOWY PLAN WYDARZENIA

PIĄTEK 10.06 – SP nr 110 ul. Skwerowa 3

  • 17:00 - rejestracja/wydawanie koszulek

  • 17:30 -18:45 - trening

  • 19:00 - 20:00 - Roda de Capoeira dla małych i dużych  

SOBOTA 11.06 – hala Uniwersytetu Ekonomicznego ul. Rakowicka 27

  • 9:00 - 10:00 - rejestracja/wydawanie koszulek

  • 10:00 - 11:15 - I set treningowy

  • 11:30 - 12:30 - II set treningowy

  • 12:30 - 15:00 - przerwa obiadowa

  • 15:00 - 19:00 - batizado e troca de cordas

NIEDZIELA 12.06
(w przypadku mocnego deszczu, aktywności nie odbędą się)

  • 13:00 - 15:00 - Roda de capoeira w przestrzeni miejskiej (lokalizację podamy wkrótce)

    PS. Ze względu na specyfikę wydarzenia, plan może ulec lekkim przesunięciom. 

ZAPISY:

Uprzejmie prosimy, najpóźniej do 15.05.2022, o zgłoszenie do swojego instruktora, chęci zdawania/uczestnictwa w warsztatach, podając imię i nazwisko dziecka, wzrost, apelido (jeżeli posiada), sznur jaki posiada oraz wiek – informacje te są niezbędne do sprawnej organizacji wydarzenia. Koszt dla zdających to 180zł, dla niezdających 100zł, płatne gotówką u instruktora (w cenie ujęta jest również koszulka). Opłatę należy uiścić najpóźniej do 27.05.2022. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek trudności w płatnościach, proszę się kontaktować bezpośrednio ze swoim instruktorem.

UNIFORM:

W naszej grupie, tradycją jest, że na każde oficjalne wydarzenie ubieramy się albo cali na biało, albo w białe spodnie i koszulkę okolicznościowa (w naszym przypadku – opcja nr 2). Będzie możliwość zakupienia profesjonalnych spodni treningowych (abada) podczas wydarzenia, jednak sugerujemy, żeby zaopatrzyli się Państwo na wszelki wypadek w jakiekolwiek białe gładkie spodnie dresowe (np. gdyby nie było odpowiedniego rozmiaru). Istnieje również grupa na facebook’u na której rodzice m.in. wymieniają się abadami z których ich dzieci już wyrosły link tutaj: https://www.facebook.com/groups/607365729430319/?ref=share_group_link

Na każdy dzień weźcie ze sobą bidony. 

W niedziele, jeśli będzie prażyć słoneczko – czapki. 

W razie jakichkolwiek pytań proszę śmiało dzwonić/pisać

KSC – Julia Niewola-Staszkowska tel. 668030102

Azik – Agnieszka Luber-Baranik tel. 508391892

UKS Harmonia – Paweł Kołodziejczyk tel. 665391068

NCK – Łukasz Witecki tel. 731595391

Unicar Czeladź – Krzysztof Powałka tel. 729525873

Unicar Ruda Śląska – Krzysztof Cieślik 792816676

Frygi Drygi – Konrad Włodarczyk tel. 576670518

Ekoland – Mateusz Michalczuk tel. 513316324


CapoLato - Zawoja 2022 | 01.08-11.08.2022

CapoLato - Zawoja 2022

Krakowska Szkoła Capoeira ma przyjemność zaprosić na IX edycję obozu sportowego dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat.

Niezbędnik ObozowiczaKarta kwalifikacyjna

W planie obozu:

  • treningi capoeiry, treningi akrobatyczne, zajęcia muzyczne, nauka podstaw języka portugalskiego
  • Wycieczki piesze (Hala Barankowa, Hala Kamińskiego, Mosorny Groń itd.)
  • wycieczka autokarowa na wybrany okoliczny szczyt (Babia Góra/Polica/Jałowiec itd.)
  • dyskoteki, konkursy, zabawy i zajęcia sportowe
  • gry terenowe
  • Warsztaty “robimy oscypka”
  • warsztaty przyrodnicze
  • Wizyta w Parku Linowym “Las przygód”
  • wizyta w Parku Czarnego Daniela
  • ognisko z pieczeniem kiełbasek

Informacje dodatkowe:

  • opiekę nad uczestnikami będzie sprawować w pełni wykwalifikowana 3-osobowa kadra instruktorska
  • zakwaterowanie - pokoje 2,3,4 i 5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
  • wyżywienie 3 x dziennie + podwieczorek - śniadania i kolacje w formie szwedzkiego stołu
  • uczestnicy będą objęci dodatkowym ubezpieczeniem na czas trwania obozu

Termin: 01.08-11.08.2022 (10 dób)

Miejsce: Ośrodek Wypoczynkowy Zawojanka, 34-223 Zawoja 981 www.zawojanka.com

Wiek uczestników: 8 – 18 lat

Cena: 1800 zł

Rodzeństwa: zniżka w wysokości 100 zł za jedno z rodzeństwa

Wyjazd 01.08.2022, ok godziny 10:30 z rogu ul. Szwedzkiej i ul. Biała Droga 

Powrót 11.08.2022 ok godziny 11:00 na róg ul. Szwedzkiej i ul. Biała Droga

(godziny mogą ulec lekkim przesunięciom)

Wpłaty: 

300zł za osobę – płatne przelewem do 31.03.2022 (zaliczka bezzwrotna)

600 zł za osobę – płatne przelewem lub gotówką do 31.05.2022

900zł za osobę – płatne przelewem lub gotówką do 15.07.2022

W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika, oraz rok urodzenia.

 

Numer konta:

80 1050 1445 1000 0092 2263 7549
Krakowska Szkoła Capoeira
Julia Niewola-Staszkowska,
Szwedzka 9/4, 30-324 Kraków

W przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej w Polsce, której konsekwencją byłoby zablokowanie możliwość organizacji wypoczynku, wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

Istnieje możliwość uzyskania faktury. 

Ilość miejsc ograniczona (32) – obowiązuje kolejność wpłat.

Warunkiem uczestnictwa w obozie jest uiszczenie opłat oraz wypełnienie i dostarczenie przed wyjazdem karty kwalifikacyjnej

Karta kwalifikacyjna

Wszelkie pytania oraz wpłaty prosimy kierować do:

Julia Niewola-Staszkowska (Estagiaria Tigresa)

Tel. 668030102

Mail: julianiewola@gmail.com


Fotorelacja: CapoLato Sidzina 2021

Fotorelacja z obozu CapoLato - Sidzina 2021

Relacja z obozu w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie


CapoLato Sidzina 2021 | 31.07 - 09.08.2021

CapoLato - Sidzina 2021

Krakowska Szkoła Capoeira ma przyjemność zaprosić na VIII edycję obozu sportowego dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat

Niezbędnik ObozowiczaKarta kwalifikacyjna

W planie obozu:

  • treningi capoeiry, treningi akrobatyczne, zajęcia muzyczne, nauka podstaw języka portugalskiego
  • wycieczki piesze turystyczne (Babia Góra, Hala Krupowa itd.)
  • przynajmniej jedna wycieczka autokarowa (czekamy na dane z ministerstwa z których atrakcji będziemy mogli korzystać)
  • dyskoteki, konkursy, zabawy i zajęcia sportowe
  • gry terenowe
  • warsztaty rękodzielnicze
  • warsztaty przyrodnicze
  • “Jak rozmawiać trzeba z psem” - szkolenie podstawowe z zakresu behawioryzmu psów
  • “Bezpieczeństwo w górach z elementami survivalu” - PRZYGODA SURVIWALOWA - rozpalanie ogniska bez zapałek, filtrowanie wody, budowa schronu
  • wizyta w pasiece w Sidzinie
  • wizyta w muzeum etnograficznym w Sidzinie
  • ogniska z pieczeniem kiełbasek
  • wieczór Sidzińskich legend

Informacje dodatkowe:

  • opiekę nad uczestnikami będzie sprawować w pełni wykwalifikowana 5-osobowa kadra
  • zakwaterowanie (pokoje 4, 5 i 6 osobowe) z węzłem sanitarnym znajdującym się na korytarzu (w razie
  • utrzymania obostrzeń zakwaterowane będą maksymalnie 4 osoby w pokoju)
  • wyżywienie (3 x dziennie + podwieczorek)
  • opieka medyczna i lekarska świadczona przez pielęgniarkę w godz. 8 – 15 oraz 18 – 21, lekarz w przychodni w godz. 8 – 16; w nagłych przypadkach wezwanie pogotowia lub transport samochodem służbowym
  • opiekunka nocna w godzinach od 24.00 do 6.00
  • uczestnicy będą objęci dodatkowym ubezpieczeniem na czas trwania obozu

Termin: 31.07-09.08.2021 (10 dób)

Miejsce: Dom Wczasów Dziecięcych w Sidzinie k. Jordanowa; https://www.dwd2sidzina.pl/

Wiek uczestników: 8 – 18 lat

Cena: 1200 zł

Rodzeństwa: zniżka w wysokości 100 zł za jedno z rodzeństwa

Wyjazd 31.07.2021, godzina 11:00 z rogu ul. Szwedzkiej i ul. Biała Droga 

Powrót 09.08.2021 ok godziny 11:00 na róg ul. Szwedzkiej i ul. Biała Droga

Warunkiem uczestnictwa w obozie jest wypełnienie karty kwalifikacyjnej uczestnika obozu (dostępna tutaj) oraz wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 600 zł najpóźniej do 31.05.2021 na numer konta:

80 1050 1445 1000 0092 2263 7549
Krakowska Szkoła Capoeira
Julia Niewola-Staszkowska,
Szwedzka 9/4, 30-324 Kraków

W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika, oraz rok urodzenia.

Pozostałe 600 zł należy wpłacić najpóźniej do 01.07.2021 płatne gotówką lub przelewem.

W przypadku pogorszenia się sytuacji epidemicznej w Polsce, której konsekwencją byłoby zablokowanie możliwość organizacji wypoczynku, wszystkie wpłaty zostaną zwrócone.

Istnieje możliwość uzyskania faktury. 

Ilość miejsc ograniczona (30) – obowiązuje kolejność wpłat.

Karta kwalifikacyjna

Wszelkie pytania oraz wpłaty prosimy kierować do:

Julia Niewola-Staszkowska (Estagiaria Tigresa)

Tel. 668030102

Mail: julianiewola@gmail.com


GRAFIK ZAJĘĆ od 01.02.2021 do odwołania

GRAFIK ZAJĘĆ od 01.02.2021 do odwołania

Informacje organizacyjne

Od 01.02.2021 mamy możliwość prowadzenia treningów w ramach zajęć świetlicowych dla klas I-III. Dzieci z Sp nr 110 wracają do zajęć stacjonarnych w swoich szkołach od pierwszego tygodnia lutego. Pozostałych prosimy o cierpliwość, jednocześnie informując, że treningi online dalej będą się obywać zgodnie z poniższą tabelką.

Na zajęcia online zawsze warto mieć przygotowane krzesełko/pufę/stołek (posłuży nam za partnera treningowego), sznurek lub cordao oraz  matę treningową (karimata, mata do jogi)

Chcąc wziąć udział w treningu, należy zainstalować na komputerze/tablecie/telefonie (najlepiej na urządzeniu, które wyposażone jest w kamerę)  aplikację ZOOM (https://zoom.us/download ) , a następnie dołączyć do spotkania, poprzez kliknięcie w poniższy link:

https://us02web.zoom.us/j/2794613796?pwd=L0d3Q3VSMmhaeHVVRU5vYXlKZlZkUT09

lub wpisać dane spotkania

Meeting ID: 279 461 3796

Passcode: 5AKNkX

PŁATNOŚCI

Informacje organizacyjne

  • Treningi online 2xtyg – 80zł/mc
  • Treningi stacjonarne 1xtyg – 80zł/mc
  • Treningi hybrydowe 1xtyg stacjonarnie + 1xtyg online – 120zł/mc
  • Pojedynczy trening online – 15zł
  • Pojedynczy trening stacjonarny – 25zł

Płatności prosimy dokonywać na:
nr konta 80 1050 1445 1000 0092 2263 7549
Krakowska Szkoła Capoeira
Julia Niewola-Staszkowska, ul. Szwedzka 9/4, 30-324 Kraków


GRAFIK ZAJĘĆ 04.01 – 17.01.2021

GRAFIK ZAJĘĆ 04.01 – 17.01.2021

Informacje organizacyjne

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w Polsce, oraz brakiem możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnie, przedstawiamy grafik treningów online oraz informacje dot. płatności

W pierwszym tygodniu ferii tj. 04.01 – 10.01.2021 zajęcia odbędą się jedynie w poniedziałek i wtorek. Poniższy grafik, w pełnym wymiarze, będziemy realizować od 11.01.2021 do 14.01.2021

Na zajęcia zawsze warto mieć przygotowane krzesełko/pufę/stołek, który posłuży nam za partnera treningowego. Oprócz tego dwie butelki wody (mniejsze dzieci o pojemności 0,5 l, większe 1,5l)

Chcąc brać udział w treningu należy zainstalować na komputerze/tablecie/telefonie (najlepiej na urządzeniu, które wyposażone jest w kamerę)  aplikację ZOOM (https://zoom.us/download ) , a następnie dołączyć do spotkania, poprzez kliknięcie w poniższy link:

https://us02web.zoom.us/j/2794613796?pwd=L0d3Q3VSMmhaeHVVRU5vYXlKZlZkUT09

lub wpisać dane spotkania

Meeting ID: 279 461 3796

Passcode: 5AKNkX

PŁATNOŚCI

Informacje organizacyjne

Opłata za pojedynczy trening to 15zł, płatne przelewem.

nr konta 80 1050 1445 1000 0092 2263 7549
Krakowska Szkoła Capoeira
Julia Niewola-Staszkowska, ul. Szwedzka 9/4, 30-324 Kraków

Nie wprowadzamy opłaty miesięcznej, ponieważ dalej nie wiadomo czy od 17.01 szkoły zostaną na nowo otwarte, czy też będziemy zmuszeni dalej prowadzić zajęcia na platformie zoom.


Rozkład zajęć online w grudniu 2020

GRAFIK ZAJĘĆ ONLINE NA CZAS PANDEMII + WTORKOWE TRENINGI STACJONARNE - Aktualizacja

Informacje organizacyjne

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w Polsce, oraz brakiem możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnie, przedstawiamy grafik treningów online oraz informacje dot. płatności

Na zajęcia zawsze warto mieć przygotowane krzesełko/pufę/stołek, który posłuży nam za partnera treningowego. Oprócz tego dwie butelki wody (mniejsze dzieci o pojemności 0,5 l, większe 1,5l)

Chcąc brać udział w treningu należy zainstalować na komputerze/tablecie/telefonie (najlepiej na urządzeniu, które wyposażone jest w kamerę)  aplikację ZOOM (https://zoom.us/download ) , a następnie dołączyć do spotkania, poprzez kliknięcie w poniższy link:

https://us02web.zoom.us/j/2794613796?pwd=L0d3Q3VSMmhaeHVVRU5vYXlKZlZkUT09

lub wpisać dane spotkania

Meeting ID: 279 461 3796

Passcode: 5AKNkX

PŁATNOŚCI

Informacje organizacyjne

  1. Z powodu dużej ilości zachorowań wszelakich, wszyscy chcący trenować ONLINE w grudniu będą mogli wybrać jeden z dwóch sposobów płatności.

– opłacanie zajęć „z góry” 80zł/miesiąc (niezależnie od ilości zajęć)

– opłacanie pojedynczych zajęć  15zł/trening

  1. W GRUDNIU we wtorki  (z wyłączeniem 29.12.2020) mamy możliwość prowadzenia zajęć na dużej sali gimnastycznej w Sp.110. Ze względu na reżim sanitarny, oraz limit miejsc na sali uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności  w przeddzień zajęć (tj. poniedziałek), smsem. Osoby, które swojej obecności nie potwierdzą , nie będą wpuszczone na salę. Koszt jednego treningu to 20zł płatne gotówką, w dniu zajęć.


Rozkład zajęć online na czas obostrzeń (obowiązuje od 02.11.2020 do odwołania)

Rozkład zajęć online na czas obostrzeń (obowiązuje od 02.11.2020 do odwołania)

Informacje organizacyjne

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w Polsce, oraz brakiem możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnie, przedstawiamy grafik treningów online oraz informacje dot. płatności

W związku z dużą liczbą grup treningowych, zajęcia będą dostosowane do potrzeb każdej z nich. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie wziąć udziału w treningu przeznaczonym dla Was, zapraszamy oczywiście do podłączenia się do zajęć innej grupy.

Początkujący młodsi 4-7lat – dzieci bez stopnia i z pierwszym stopniem
Początkujący Starsi od 8 roku życia – dzieci bez stopnia i z pierwszym stopniem
Średniozaawansowani młodsi – dzieci przynajmniej z drugim stopniem od 7 roku życia
Średniozaawansowani starsi – młodzież przynajmniej z drugim stopniem od 10 roku życia
Zaawansowani – młodzież posiadająca przynajmniej 5 stopień

Na zajęcia zawsze warto mieć przygotowane krzesełko/pufę/stołek, który posłuży nam za partnera treningowego. Oprócz tego dwie butelki wody (mniejsze dzieci o pojemności 0,5 l, większe 1,5l)

Chcąc brać udział w treningu należy zainstalować na komputerze/tablecie/telefonie (najlepiej na urządzeniu, które wyposażone jest w kamerę)  aplikację ZOOM (https://zoom.us/download ) , a następnie dołączyć do spotkania, poprzez kliknięcie w poniższy link:

https://us02web.zoom.us/j/2794613796?pwd=L0d3Q3VSMmhaeHVVRU5vYXlKZlZkUT09

lub wpisać dane spotkania

Meeting ID: 279 461 3796

Passcode: 5AKNkX

PŁATNOŚCI

Informacje organizacyjne

  1. Z powodu dużej ilości zachorowań wszelakich, wszyscy chcący trenować online w listopadzie, będą mogli wybrać jeden z dwóch sposobów płatności.
    – opłacanie zajęć „z góry” 80zł/miesiąc (niezależnie od ilości zajęć)
    – opłacanie pojedynczych zajęć  15zł/trening
  2. W związku tym, że w październiku zdarzył się jeden tydzień, w którym treningi w ogóle się nie odbywały, wszystkie osoby, które opłaciły ten miesiąc , mają nadpłatę którą można wykorzystać w następnym miesiącu treningowym (czy to w formie online, czy stacjonarnej) w wysokości  1/2 kwoty którą płacą zwykle tj. osoby trenujące raz w tygodniu – 40zł, dwa razy – 60zł, rodzeństwa trenujące 2 razy w tygodniu po 50zł.
  3. Wszystkie osoby które uiściły opłatę za październik, a nie mogą i nie będą mogły brać udziału w zajęciach online, mają nadpłatę na najbliższy miesiąc w którym będziemy mogli wrócić na salę w wysokości  ¾ kwoty którą  zwykle płacą tj. Osoby trenujące raz w tygodniu 60zł, osoby trenujące 2 razy w tygodniu 90zł, rodzeństwa trenujące 2 razy w tygodniu po 75zł.

Kwestia płatności może wydawać się dość zagmatwana, więc w razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu bezpośredniego.

Julia Niewola-Staszkowska
Tel: +48 668030102
e-mail: julianiewola@gmail.com


Rozkład zajęć online na tydzień 12-19.10.2020

Online’owy rozkład jazdy na tydzień 12-19.10.2020

Informacje organizacyjne

Zgodnie z zapowiedzią, przedstawiamy online’owy rozkład jazdy na najbliższy tydzień. Do treningów stacjonarnych (o ile nic się nie zmieni w związku z sytuacją epidemiczną w kraju) wracamy 19.10.2020.

W związku z dużą liczbą grup treningowych, zajęcia będą dostosowane do potrzeb każdej z nich.  Jeśli z jakiegoś powodu  nie możecie wziąć udziału w treningu przeznaczonym dla Was, zapraszamy oczywiście do podłączenia się do zajęć innej grupy.

(kliknij żeby powiększyć)

Na zajęcia zawsze warto mieć przygotowane krzesełko/pufę/stołek, który posłuży nam za partnera treningowego. Oprócz tego dwie butelki wody (mniejsze dzieci o pojemności 0,5 l, większe 1,5l)

Chcąc brać udział w treningu należy zainstalować na komputerze/tablecie/telefonie (najlepiej na urządzeniu, które wyposażone jest w kamerę)  aplikację ZOOM (https://zoom.us/download ) , a następnie dołączyć do spotkania, poprzez kliknięcie w poniższy link:

https://us02web.zoom.us/j/2794613796?pwd=L0d3Q3VSMmhaeHVVRU5vYXlKZlZkUT09

lub wpisać dane spotkania

Meeting ID: 279 461 3796

Passcode: 5AKNkX


Nowy sezon! Wrzesień 2020 - przydatne informacje

Nowy sezon! Wrzesień 2020

Informacje organizacyjne

Drodzy capoeiriści i ich rodzice,
poniżej zebraliśmy kilka informacji, koniecznych do przyswojenia przed rozpoczęciem naszych treningów. Zdajemy sobie sprawę, że część z nich będzie dość uciążliwa, szczególnie dla naszych najmłodszych adeptów, ale mamy nadzieję że dzięki tym środkom zapobiegawczym unikniemy niepotrzebnego ryzyka jak również przysłużymy się szybszemu powrotowi do normalności.
1. Treningi dla dzieci ruszają zgodnie z grafikiem od poniedziałku 07.09.2020
2. Treningi dla dorosłych ruszają od 15.09.2020
3. Treningi dla uczniów klas pierwszych SP.110 będą odbywały się w środy od 13:30 do 14:30 (potwierdzimy w poniedziałek 07.09.2020)
4. Jedynie dzieci uczestniczące w zajęciach będą miały wstęp na teren obiektu. Rodzice będą musieli oczekiwać poza budynkiem szkoły.
5. Uczestnicy zajęć są zobowiązani do korzystania z bocznego wejścia do szkoły tj. od strony boiska.
6. Przed wejściem na teren obiektu należy założyć maseczkę oraz zdezynfekować ręce
7. Przed pierwszym treningiem w sezonie, należy podpisać oświadczenie dot. stanu zdrowia dziecka (będzie dostępne przed wejściem do szkoły).
8. Rodzice dzieci rozpoczynających treningi w KSC powinni zaznajomić się z regulaminem (zobacz regulamin) jak również przynieść na pierwsze zajęcia wypełnioną deklarację uczestnika zajęć (deklaracja uczestnika)
9. W przypadku dobrej pogody zajęcia będą się odbywać na boisku szkolnym (konieczne obuwie sportowe)
10. Po każdej grupie, sala treningowa będzie dezynfekowana. Uprzejmie prosimy o cierpliwość w razie wystąpienia minimalnych obsunięć czasowych.
Grafik zajęć jest dostępny na stronie: ZAJĘCIA
Do zobaczenia!